ASIA MINOR’den 41 Yıl Sonra Gelen Yeni Albüm ‘Points Of Libration’

Memleket progresif rock tutkunlarının, bir süre önce haberini alıp merak ve sabırsızlıkla bekledikleri yeni ASIA MINOR albümü nihayet dinleyiciyle buluşuyor.

Topluluğun, geçen Kasım ayı başında tadımlık melodiler paylaşarak yeni albüm heyecanını resmi olarak körüklemesiyle başlayan yayın süreci bugün itibarıyla mutlu sonla neticelendi.

Türk ve Fransız müzisyenlerin omuzlarında yükselen topluluğun, 41 yıl aradan sonra gelen yeni albümü ‘Points Of Libration’, Rainbow45 Records aracılığıyla, plak formatında raflardaki yerini alıyor.

ASIA MINOR’un temelleri esasen, 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılıyor.

1979 tarihli ilk albümleri ‘Crossing The Line’ ile başlayıp ,1980 yılında çıkan ‘Between Flesh & Divine’ ile progresif kulvarda leziz örnekler veren topluluk, 1982 yılında dağılır.

2014 yılında Paris’te yeniden bir araya gelen grup, Setrak Bakırel (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne Kandel (bass), Micha Rousseau (keyboard & 12 telli gitar), Eril Tekeli (flüt & gitar) ve Julien Tekeyan (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla yeni şarkılar üretmeye başlıyor.

Dile kolay, topluluğun 41 yıl sonra dinleyiciyle buluşan 3. albümü ‘Points of Libration’ ise 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-On-Air stüdyosunda kaydediliyor.

Yeni albüm plak formatında, EMI Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla 15.01.2021 tarihi itibariyle büyük müzik marketlerde, İstanbul’un göz bebeği seçkin plak dükkanlarından ve www.rainbow45records.com da dinleyiciyi bekliyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish