Annecy: Fransız Alpleri’ndeki Pitoresk Göl Kasabası

Gezinti yapabileceğiniz, parıltılı suları olan kanalları düşündüğünüzde çoğunuzun aklına Venedik gelir. Ancak Annecy Gölü’nün ucunda yer alan pitoresk Annecy kasabası ışıltılı kanallara, süslü Orta Çağ binalarına ve çok sayıda büyüleyici kafeye ev sahipliği yapar. Annecy’nin muhteşem kanalları boyunca gezinen ziyaretçiler, Fransız Alpleri’nin muhteşem doğal güzelliğinin, nefis Fransız mutfağının ve Fransız zanaatının tadını çıkarabilirler.

 depositphotos.com

Annecy Eski Kenti tüm Avrupa’nın en güzel şehir merkezlerinden biridir. Ziyaretçiler parıldayan Vasse Kanalı boyunca yürüyebilir ve canlı renklere sahip çiçeklerle dolu çiçek kutularına ve şu anda Annecy’nin zengin kültürünü sergileyen bir müze olarak hizmet veren, 12. yüzyıldan kalma tekne şeklinde kaleden hapishaneye dönüştürülen Palais de l’Île gibi farklı binalara bakabilirler. Palais de l’Île’de tamamen bozulmamış bir ortaçağ zindanını gezdikten sonra, orijinal sanat eserleriyle süslenmiş bir kafeyi ziyaret edebilir ve Thiou Nehri akarken taze kruvasanlar ve özel yapım çikolatalardan oluşan atıştırmalıklar alabilirsiniz.

depositphotos

Annecy’nin en ilgi çekici yerlerinden biri koruma statüsü sayesinde hala yarı saydam, el değmemiş bir dağ gölü olan Annecy Gölü’dür. Etkileyici bir manzara arayan ziyaretçiler Fransız Alpleri’ni hayranlıkla izleyebilir ve Annecy Gölü kıyılarında yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilirler. Annecy Gölü’nün kristal berraklığındaki sularını keşfetmek ilginizi çekiyorsa su bisikleti veya kano kiralayabilirsiniz. Ayrıca Plage d’Albigny gibi halka açık bir plajda dinlenebilir, yüzebilir, güneşlenebilir veya pikniğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Romantik bir yürüyüş arıyorsanız, Jardins de l’Europe’un en kuzey noktasında bulunan Pont des Amours’u veya Aşk Köprüsü’nü ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Kemerli köprü, Annecy Gölü’nün, Fransız Alpleri’nin ve bir dizi görkemli ağacın nefes kesen manzarasını sunmaktadır. Yerel inanışa göre eğer sevgilinizi Aşk Köprüsü’nün ortasında öperseniz ikiniz sonsuza dek birleşmiş olursunuz.

depositphotos

Google Maps.

görsel: depositphotos

unusualplaces

What's your reaction?

tr_TRTurkish