Amsterdamlı Elektronik Müzik Fatihleri Weval’dan Yeni Tekli: “Forever” Yayında

Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’ten oluşan Amsterdam merkezli ikili Weval, Hollandalı şarkıcı ve şarkı yazarı Eefje de Visser’in yer aldığı son single’ları “Never Stay For Love”ın hemen ardından gelen yeni single’ları “Forever”ı paylaştılar.

Bu yeni elektronika esintili parçanın dokulu katmanları arasında atımlı bir bas melodisi, köpürgen synth arpejleri ve Coolen’in yatıştırıcı vokalleri mevcut. “Forever”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle şimdi tüm platformlarda.

Weval, şarkıyla ilgili “Bizde birçok şarkı, farklı demoları birleştirerek oluşuyor” diyor ve ekliyor, “Altyapıyı acid dj hissiyatlı bir şey olarak düşünüp hazırlamış, vokalleri başka bir demo için kaydetmiştik. Nihayetinde ikisini birleştirdik ve ortaya bu çalışma çıktı. Tamamen farklı bir yaşama ve enerjiye sahip olan birbirinden bağımsız fikirleri bir araya getirmek bizim için çok eğlenceli. Daha lineer bir süreçten edinemeyeceğimiz sonuçları edinebiliyoruz.”

Elektronik alanında bestecilikleriyle bilinen Weval’ın şarkıları, Good Girls, Industry ve Michaela Coel’in yazdığı hit dizi “I May Destroy You”da yer aldı. Sound, Sonar Festival Istanbul, DGTL Amsterdam, Lightning In A Bottle, OSHEAGA, Lost Village, Lowlands, Down The Rabbit Hole, Best Kept Secret ve başka birçok önemli sahnede boy gösterdiler.

What's your reaction?

tr_TRTurkish