Altkültür Müzik Festivali Byzantion Fest 11. Yılını Kutluyor

“Byzantion” festivali, müzik ve sanatseverleri, ana akım dışında kalan “slacker”ları, “kinky”leri, “outsider”ları, “punk”ları ve geleceğin açık fikirli sanatçılarını keşfetmeleri, özgürce sosyalleşmeleri ve yeni deneyimler kazanmaları için bir araya getiren keyifli bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Festivalin amacı, yeni çıkış yapan altkültür müzik gruplarına alan sağlamak ve hâkim kültürlerin dışında var olan alternatif kültürlerin varlığını hatırlatmaktır. Organizasyon, 11 senelik geçmişi içerisinde 100’ün üzerinde sanatçı & müzik grubuna, pek çok DIY tasarım markasına, fanzine ve “Karışık Kaset” adlı bir adet sergiye ev sahipliği yapmıştır. Sponsorsuz bir şekilde gerçekleşen etkinliğin geliri büyük oranda gruplara aktarılmaktadır. Kapsayıcı olabilmesi açısından bilet fiyatları olabildiğince düşük tutulmuştur. Rock’n roll, sadece orta ve üst sınıfın katılabildiği içi boşaltılmış bir kültür endüstrisinden daha derin anlamlara sahiptir. Bu organizasyonun birincil hedefi ticaretten ziyade kültür ve sanattır.

2014 yılından bu yana düzenlenen bağımsız alt kültür müzik ve sanat festivali “Byzantion” 11. yıl dönümünde, Kadıköy “Dorock XL” ve “Burgazada Cennet Bahçesi”nde müzik ve sanatseverleri, muhteşem bir program aracılığıyla sisteme bağlamaya hazırlanıyor.

Festival, yerel sahneden 45 adet altkültür müzik projesine ev sahipliği yapacak. “Kadrajdaki Ritimler” isimli fotoğraf sergisi ile birlikte açılış yapacak olan organizasyonun programında tasarım pazarı, seramik ve dövme atölyesi gibi etkinlikler de katılımcılar tarafından ziyaret edilebilecek. Festivalin müzik programında, punk, darkwave, grunge, shoegaze, psychedelia, slacker rock gibi alternatif müzik tarzlarını seven ziyaretçiler için keşfedilmeyi bekleyen birçok nitelikli, stil sahibi, DIY grup yer alacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish