6 basit adımda unicorn’un nasıl çizileceğini öğrenin

1- Size referans olacak bir fotoğraf seçin

Çizmeye başlamadan önce, bir atın iyi bir referans fotoğrafını bulmak önemlidir. Tek boynuzlu atınızı hangi pozisyonda çizmek istediğinizi düşünün – ayakta, dörtnala koşarken, atlarken ve uygun bir model için internette arama yapın.

İpucu: Atın toynaklarını fotoğrafta görebildiğinizden emin olun, çünkü bunlar iyi bir referans olmadan zor olabilir.

How to Draw a Unicorn

2- Temel şekillerin çok belirgin olmayan taslağı oluşturun

Referans fotoğrafınızı seçtikten sonra en sevdiğiniz kurşun kalem ve silgiyi alıp çizmeye başlayabilirsiniz. Nereden başlayacağınız konusunda bir endişeniz varsa, atın vücudunu oluşturan temel şekilleri hafifçe çizerek başlamak genellikle iyi bir fikirdir. Bu aşamada, gerçekten sadece şeklin boyutu ve oranları hakkında genel bir fikir edinmek önemli, bu nedenle temel formdan memnun kalana kadar ilerlemeyin.

How to Draw a Unicorn

3- İlk şekilleri birleştirin

Daha sonra, atın bacakları için ortaya koyduğumuz şekilleri ve çizgileri birleştireceğiz. Henüz mükemmel hale getirme konusunda acele etmeyin, sadece doğru temeli atmaya odaklanın. Şu anda atın başının üstünde, kulakları olacak iki üçgen benzeri şekil çizebilirsiniz.

How to Draw a Unicorn

4- Unicorn’unuza yavaşça detayları eklemeye başlayın

Atların çok karmaşık gövdeleri vardır, onların etrafında çok fazla zaman geçirmedikçe, çizmek için gerçekten kafa karıştırıcı görünebilirler. Bu nedenle çiziminize ayrıntı eklemeye devam ederken bir tür referansa sahip olmak kesinlikle hayati önem taşır.

Bir atta çok sayıda hareketli kısım bulunduğundan, çizimimizi kısmen yapacağız. İlk olarak, kafaya odaklanacağız. Kafayı temsil eden çemberin ortalarında bir badem gözü ve sonuna doğru oval bir burun deliğini hafifçe çizin. Şu anda, tek boynuzlu atınızın boynundan sallanan yelesini hafifçe çizebilirsiniz. Tek boynuzlu atınız hareket ediyorsa, rüzgarda aktığını asla unutmayın.

How to Draw a Unicorn

Unicorn’un kafasının çiziminde zaman geçirdikten sonra, dikkatinizi bacaklara çevirme zamanı. Referans fotoğrafınıza bağlı olarak, tek boynuzlu atınız yukarıdakinden farklı bir pozda olabilir. Yine de, son üründe fark yaratan bacakları ve toynakları çizerken özel dikkat gösterin.

Ardından, tek boynuzlu atınızın yeleğini tamamlamak için uygun bir kuyruk ve kabarık toynak çizin.

How to Draw a Unicorn

5- Taslağı çok daha belirgin hale getirin

Memnun kaldığınız ayrıntıları eklemek biraz zaman alabilir, bu yüzden acele etmeyin. Ancak tatmin olduktan sonra, temiz bir taslağa sahip olana kadar tek boynuzlu atınızın formundaki gereksiz kısımları yavaşça silebilirsiniz.

How to Draw a Unicorn

Çizimi nasıl bitireceğinizi düşünürken kompozisyona ekstra öğeler eklemeyi düşünün. Bir çayır, gökkuşağı veya bir prenses efsanevi yaratığı tamamlamak için olumlu bir görüntü yaratacaktır.

How to Draw a Unicorn

6- Artık renklendirme zamanı!

5. adımı da tamamladıysanız çizimin üzerinden mürekkepli kalemle geçin ve sonrasında yavaşça kurşun kalem izlerini silin. Bu noktaya geldikten sonra, kompozisyona renk ekleyebilir veya siyah beyaz bir şekilde de bırakabilirsiniz. Tercih sizin.

How to Draw a Unicorn

mymodernmet.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish